https://persiantoplawyers.com/wp-content/uploads/2021/06/0x0-bmden-271-milyon-dolarlik-aciklama-1536162075509.jpg

پناهندگی هلند

مطابق نظر دولت کانادا، پناهندگان چه افرادی هستند؟

پناهندگی به هلند

مطابق ماده ۳ کنوانسیون ژنو برای حمایت از حقوق بشر، کشور هلند از افرادی که طبق تعریف کنوانسیون پناهنده محسوب می‌شوند، حفاظت خواهد کرد. برای دریافت حمایت دولت هلند و شروع پروسه پناهندگی (به هلندی: asielprocedure) ابتدا باید درخواست خود را ارائه دهید. خدمات مهاجرت و تابعیت هلند (IND) درخواست‌های پناهندگی را بررسی می‌کند و مشخص می‌کند چه افرادی شرایط پناهنده‌شدن را دارند.

کسانی که در کشور خود تحت شرایط زیر قرار داشته باشند، می‌توانند برای اخذ اقامت پناهندگی هلند درخواست بدهند:

  • به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی یا عضویت در یک گروه اجتماعی خاص، در خطر و ترس آزار و شکنجه باشند.
  • در خطر و ترس از مجازات اعدام، شکنجه و یا دیگر رفتارهای غیرانسانی قرار داشته باشند.
  • ترس از قربانی شدن در جنگ داشته باشند.
  • به دلیل وقایعی که در کشور اتفاق افتاده دچار آسیب‌های روحی شده باشند.

چگونه به هلند درخواست پناهندگی بدهیم؟

برای ارائه درخواست پناهندگی لزوما باید در هلند حضور داشته باشید. برای این کار می‌توانید هم به صورت قانونی و با داشتن ویزا و هم به صورت غیرقانونی اقدام کنید. 

اگر به صورت زمینی وارد هلند شده‌اید و درخواست پناهندگی دارید، باید به تراپل (Ter Apel)‌ بروید. برای رفتن به تراپل می‌توانید از پلیس منطقه درخواست بلیط وسائل حمل و نقل عمومی کنید. اما اگر از طریق فرودگاه اسخیپول (Schiphol) یا از طریق بندرهای هلند وارد این کشور شده‌اید، باید درخواست خود را به پلیس نظامی سلطنتی (Koninklijke Marechaussee) ارائه بدهید. پلیس سلطنتی شما را به یک مرکز پذیرش سربسته (مجتمع قضایی اسخیپول) راهنمایی خواهد کرد.

پس از رسیدن به خاک هلند به اصطلاح وارد مرحله درخواست می‌شوید. مرحله درخواست معمولا ۳ روز طول می‌کشد. البته ممکن است تحت شرایطی این مدت طولانی‌تر شود. در این مرحله با افراد از سازمان‌های مختلف ملاقات و گفتگو خواهید کرد. در ادامه لیست سازمان‌هایی که در مرحله درخواست با آن‌ها ملاقات خواهید داشت را مشاهده می‌نمایید.

Stichting Nidos: اگر زیر ۱۸ سال سن داشته باشید و بدون والدین یا فردی که مراقبت شما را بر عهده داشته باشد وارد هلند شده‌‌اید، این سازمان مسئولیت مراقبت از شما را برعهده خواهد گرفت.

آدرس وب‌سایت: www.nidos.nl 

Vreemdelingenpolitie (AVIM): پلیس اتباع خارجی شاخه‌ای از پلیس هلند است که وظیفه نظارت بر اتباع خارجی در این کشور را دارد. پلیس اتباع مشخصات شما را در سیستم ثبت می‌کنند و مدراک شما را برای بررسی و ارزیابی جمع‌آوری می‌کنند.

Koninklijke Marechaussee (KMar): پلیس نظامی سلطنتی از مرزهای هلند محافظت می‌کند. آن‌ها همچنین می‌تواند ثبت‌نام شما را در سیستم انجام دهند و صحت مدارک مانند پاسپورتتان را بررسی کنند.

The Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA): سازمان مرکزی پذیرش پناهجویان، مسئولیت پذیرش و راهنمایی پناهندگان را بر عهده دارد. این سازمان همچنین مسئول نظارت روزانه و تهیه جای خواب، غذا و بیمه سلامت برای پناهندگان است. اگر به دکتر نیاز دارید می‌توانید از COA کمک بخواهید. سازمان مرکزی در مورد پناهندگی شما تصمیم‌گیری نمی‌کند و تاثیری در رای نهایی درخواست شما ندارد.

آدرس وب‌سایت: www.coa.nl

The Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND): خدمات مهاجرت و تابعیت (IND) بخشی از وزارت دادگستری و امنیت هلند است. کارکنان IND شرایط شما را بررسی و در مورد درخواست پناهندگی تصمیم‌گیری می‌کنند. به این منظور در مورد اطلاعات شخصی و دلایل شما برای پناهنده‌شدن به هلند سوال می‌شود. سپس این سازمان صحت و سقم مدارک و دلایل شما را بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا مجاز هستید موقتا یا برای همیشه در هلند بمانید.

آدرس وب‌سایت: www.ind.nl

VluchtelingenWerk Nederland (VWN): شورای پناهندگان هلند یک سازمان مستقل حقوق بشری است که در جهت بهبود شرایط پناهندگان فعالیت می‌کند. شورای پناهندگان اطلاعات و توضیحات کاملی در مورد پروسه پناهندگی در اختیار افراد می‌گذارد. این سازمان پناهجویان را در طول پروسه پناهندگی همراهی و در صورت بروز مشکل در ارتباط با سایر سازمان‌ها پشتیبانی می‌کند. شورای پناهندگان در مورد درخواست شما تصمیم‌گیری نمی‌کند.

آدرس وب‌سایت: www.vluchtelingenwerk.nl و  www.forrefugees.nl 

GezondheidsZorg Asielzoekers (GZA): اگر بیمار هستید یا به مرافبت‌های پزشکی نیاز دارید می‌توانید به مرکز بهداشت و درمان پناهجویان GZA مراجعه نمایید. در کنار هر سازمان مرکزی پذیرش پناهجویان (COA) یک مرکز بهداشتی نیز وجود دارد. 

آدرس وب‌سایت: www.gzasielzoekers.nl 

MediFirst: پناهجویان به هنگام ورود در مرکز پذیرش توسط یک پرستار معاینه می‌شوند. پرستار مشخص می‌کند که آیا به لحاظ روانشناختی یا فیزیکی مشکلی وجود دارد که مصاحبه با IND تحت تاثیر آن قرار بگیرد یا خیر.

1818 N Vermont Ave Los Angeles, CA, United States
(555) 774 433
ساعات کاری

دوشنبه تا جمعه : 8:00-19:00
شنبه               : 8:00-14:00
یکشنبه            : تعطیل