روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان چیست ؟

روش های مهاجرت برای ایرانیان را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این روش ها نیازمند داشت شرایط خاصی خواهد بود. ایرانیان می توانند از طریق تمامی روش های مهاجرت از کشور خود خارج شوند اما باید بدانید که مهاجرت به کشور های اروپایی از کشور ایران با مشکلات بسیاری همراه خواهد بود اما این امر دلیلی بر غیر ممکن بودن این نوع مهاجرت نخواهد بود و افراد متخصص می توانند هر کشوری را هدف مهاجرت خود قرار دهند.

از جمله روش های مهاجرت برای ایرانیان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مهاجرت تحصیلی ایرانیان

مهاجرت از طریق تحصیل را می توان یکی از بهترین روش های مهاجرت برای ایرانیان دانست که بسیاری از افرادی که تحصیلات برتر دارند می توانند از این طریق از کشور خارج شوند. مهاجرت تحصیلی ایران می تواند در هر رده تحصیلی انجام پذیرد و برای مثال می توانید به عنوان دانش آموز اقامت کشور مقصد را دریافت نمایید. اما بیشترین متقاضیان را می توان به دوره های کارشناسی، ارشد و دکتری نسبت داد که برای اخذ اقامت از طریق هر یک از این دوره ها فرد متقاضی باید شرایط خاصی داشته باشد. امکان انتخاب هر نوع مقصدی برای دانشجویان ایرانی وجود خواهد داشت و دانشگاه مقصد باید درخواست متقاضی را قبول نماید تا فرد اجازه تحصیل در این کشور را داشته باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری ایرانیان

یکی دیگر از انواع مهاجرت را می توان سرمایه گذاری دانست که فرد متقاضی باید حتما سرمایه کافی جهت سرمایه گذاری داشته باشد تا بتواند اقدام به اخذ اقامت نماید. هر یک از کشور ها شرایط ویژه ای جهت اقامت سرمایه گذاری تعیین نموده اند و فرد متقاضی باید حتما این شرایط را به صورت کامل داشته باشد تا اجازه اقامت برای وی صادر شود.

معمولا مهاجران سرمایه گذاری امکان انتخاب هر کشوری را خواهند داشت و تنها تفاوتی که کشور های مختلف برای سرمایه گذاری در نظر میگیرند در میزان سرمایه مورد نیاز جهت اقامت خواهد بود. کسانی که تمایل به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری دارند باید شرایط ویژه ای را به همراه همسر خود داشته باشند، به این معنی که همسر وی نیز باید شرایط خاصی داشته باشد.

مهاجرت کاریابی ایرانیان

یکی دیگر از انواع مهاجرت برای ایرانیان را می توان کاریابی دانست که منظور از این نوع مهاجرت یافتن کار در کشور هدف می باشد که بی شک فرد باید حتما تخصص کاری در این زمینه داشته باشد تا بتواند اقدام به اخذ اقامت نماید. فرد متخصص باید حتما مورد حمایت یک کارفرما قرار گیرد و بدون داشتن دعوتنامه از طرف وی امکان اخذ اقامت برایش وجود نخواهد داشت. همچنین تخصص کاری وی حتما باید در میان مشاغل مورد نیاز کشور هدف قرار گرفته باشد و اخذ اقامت کشور های اروپایی از طریق کاریابی به سختی امکان پذیر خواهد بود.

مهاجرت خانوادگی ایرانیان

یکی دیگر از روش های مهاجرت برای ایرانیان را می توان از طریق خانوادگی دانست که جهت اخذ اقامت از این طریق باید حتما یکی از آشنایان درجه یک شما در کشور مقصد اقامت داشته و شهروند این کشور شناخته شود. البته باید بدانید که جهت اخذ اقامت از طریق خانوادگی نیز باید مانند اقامت کاریابی دعوتنامه داشته باشید و این دعوتنامه نشان دهنده حمایت فرد از شما خواهد بود. این روش را می توان یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت کشور هدف دانست. البته تنها کسانی می توانند از این طریق اقدام به اخذ اقامت نمایند که فامیل درجه یک آنها در کشور مقصد اقامت داشته باشد.

روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان
روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان

روش ازدواج و تولد

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت کشور مقصد را می توان ازدواج دانست که منظور از آن ازدواج کردن با شخصی از کشور مقصد می باشد که اقامت دائمی این کشور را داشته و یا به عنوان شهروند کشور مقصد بوده باشد. بی شک باید این مورد را اثبات نمایید که به عنوان زوج با یکدیگر زندگی کرده اید.

روش تولد برای تمامی کشور ها صدق نخواهد کرد اما بسیاری از کشور ها با تولد شخص در خاک کشور، آن فرد را به عنوان یک شهروند می شناسند و این روش را می توان یکی از بهترین روش های مهاجرت ایرانیان دانست.

کدام روش مهاجرت، آسان تر،مناسب تر و سریعتر است؟

حال که با انواع مهاجرت ایرانیان آشنا شدید باید بدانیم که چه راه هایی ساده تر از سایر روش های مهاجرت هستند؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت: هر یک از روش ها مزیت های خاصی خواهند داشت و اگر صرفا به دنبال راحت ترین روش مهاجرت باشید روش خانوادگی را می توان ساده ترین و راحت ترین روش جهت مهاجرت دانست. البته این مورد زمانی صدق خواهد نمود که منظور شما از مهاجرت، اقامت دائمی بوده باشد و بی شک مهاجرت موقت توریستی راحت ترین روش خواهد بود. در اخذ اقامت خویشاوندی هم می توانید از شرایط ازدواج و اخذ اقامت از این طریق استفاده نمایید و هم می توانید از طریق دعوتنامه روانه کشور مقصد شوید.

البته قوانین تمامی کشور ها با یکدیگر یکسان نخواهد بود و قبل از اقدام باید شرایط مربوط به کشور مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید. البته کشور های همسایه مانند ترکیه راه های ساده تری نیز جهت اقامت خواهند داشت و بی شک بهترین روش مهاجرت را می توان خرید ملک در ترکیه دانست که با خرید ملک به سادگی می توانید اقامت ترکیه را اخذ نمایید.

از طریق اخذ اقامت از طریق خویشاوندی باید ابتدا فردی که در کشور مقصد اقامت دارد طی یک دعوتنامه به نام شما از شما دعوت به عمل آورد و پس از در دست داشتن این دعوتنامه باید به سفارتخانه کشور مقصد مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید. پس از بررسی های لازم توسط کارشناسان سفارتخانه امکان سفر به این کشور و اخذ اقامت آن برایتان وجود خواهد داشت.

کدام روش مهاجرت کم هزینه تر است ؟

بسیاری به دنبال روش هایی هستند که با هزینه پایین بتوانند اقدام به مهاجرت نمایند و در این رابطه می توان گفت: روش های مختلفی وجود دارد که می توانید با کمترین هزینه اقدام به مهاجرت نمایید. دو روش وجود دارد که می توانید با استفاده از این روش ها با هزینه بسیار پایین تر اقدام به اخذ اقامت نمایید. یکی از این روش ها روش مکان محور می باشد و یکی دیگر از روش ها را می توان روش محور دانست.

روش مکان محور

همانطور که ذکر شد انتخاب مکان مناسب می تواند سبب کاهش میزان هزینه ها شود، چرا که کشور های مختلف جهت اخذ اقامت هزینه های مختلفی خواهند داشت و در این باره می توان گفت: کم هزینه ترین کشور ها جهت اخذ اقامت اسلواکی، لهستان و بلغارستان هستند که هزینه های زندگی نیز در این کشور ها پایین تر از سایر کشور ها خواهد بود.

از جمله راه های ارزان تر جهت اخذ اقامت این کشور ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری
  • خود اشتغالی
  • کارآفرینی
  • ادامه تحصیل

روش محور

  • ویزای ازدواج
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای کار

بی شک مناسب ترین و ارزان قیمت ترین روش مهاجرت را می توان ویزای ازدواج دانست، چرا که در این روش تنها کافی است با یکی از اشخاصی که شهروندی کشور مقصد را دارد ازدواج نمایید و نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نخواهد بود و در صورتی که شخص مورد نظر دارای تمکن مالی مناسب جهت زندگی کردن در کشور باشد می توانید به سادگی اقامت این کشور را اخذ نمایید.

مهاجرت از طریق کارنیز با اینکه دشوار است اما میزان هزینه بسیار پایین تری نسبت به سایر روش ها خواهد داشت و دلیل آن عدم نیاز به پرداخت مبلغی خاص می باشد، چرا که قصد شما از اخذ اقامت کار کردن و در آوردن پول می باشد و تنها کافی است مورد توجه یکی از کارفرمایان کشور مورد نظر قرار گرفته و اقامت این کشور را دریافت نمایید.

روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان
روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان

برای مهاجرت به کشور دیگر چه مراحلی باید طی کنیم؟

قبل از اینکه اقدام به مهاجرت نمایید باید با مواردی آشنایی داشته باشید و پس از یافتن آشنایی های لازم اقدام به سفر نمایید. بی شک درست طی کردن مراحل می تواند سبب شود که بتوانید در مدت زمان کمتری اقامت کشور مورد نظر خود را دریافت نمایید.

در ابتدا باید مشخص کنید که از چه روش می خواهید اقامت کشور مقصد را دریافت نمایید و حتما باید راهی را انتخاب نمایید که شرایط شما با ویژگی ها و مواردی که از شما درخواست خواهد شد همخوانی داشته باشد. پس از اینکه شیوه اخذ اقامت و نحوه آن را انتخاب نمودید باید با تمامی درخواست هایی که از شما خواهد شد آشنایی داشته و نسبت به فراهم نمودن آنها اقدام نمایید. باید بدانید که مهاجرت ریسک دارد و انجام آن ممکن است شما را با مشکلاتی روبرو سازد اما این کار برای افرادی که میل به تمایز و تحول دارند بسیار مناسب خواهد بود و بی شک این افراد می توانند بیشترین لذت را از این کار ببرند.

پس از اینکه نوع اخذ اقامت خود را انتخاب نمودید نوبت به انتخاب کشور خواهد رسید که مهمترین مورد قابل توجه خواهد بود،

در انتخاب کشور مقصد باید نهایت دقت را داشته باشید تا بتوانید به سادگی زندگی راحتی داشته باشید و به همین منظور باید شرایط کشور های مختلف را با یکدیگر به مقایسه درآورید.

در ابتدا باید بدانید که شرکت نمودن و درخواست دادن برای مهاجرت حتما قبولی در پی نخواهد داشت و ممکن است این کار با شکست مواجه شده و اجازه خروج به شما ندهند. آشنایی یافتن با زبان کشور مقصد امری ضروری می باشد و تا حدی که بتوانید نیاز های خود را برآورده نمایید باید با زبان کشور هدف آشنایی داشته باشید. درخواست خود را باید ابتدا به سفارتخانه ارائه نمایید و پس از اخذ راهنمایی های لازم اقدام به مهاجرت نمایید. پس از مراجعه به سفارت باید مدارک مورد نیاز را ارائه نمایید که این مدارک بستگی به نوع اخذ اقامت شما متفاوت خواهد بود و باید حتما مدارک کامل را ارائه نمایید تا اجازه خروج از کشور به شما داده شود. پرداخت هزینه ها و نشان دادن بضاعت مالی جهت زندگی کردن در کشور مقصد نیز از جمله مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید.

دانستن زبان کشور مقصد برای متقاضیان مهاجرت تا چه اندازه لازم است ؟

دانش های زبانی یکی از مواردی است که برای مهاجرت امری بسیار ضروری می باشد و حتی در صورتی که یکی از معیار های انتخاب برای اخذ اقامت نباشد نیز آشنایی با زبان کشور هدف مورد نیاز خواهد بود. بسیاری از کشورهای اروپایی جهت پذیرش اقامت دانش های زبانی طلب می نمایند که برای تمامی آنها دانش های زبان انگلیسی مورد قبول خواهد بود و نیازی نیست حتما به زبان خود آن کشور تسلط داشته باشید.

مهارت های زبان انگلیسی نیز معمولا باید در سطح آیلتس 6 بوده باشد و یعنی باید در هر چهار مهارت آیلتس حداقل نمره 6 را کسب کرده باشید.

البته این مهارت های زبانی در صورتی می باشد که فرد تمایل به ادامه تحصیل در این کشور داشته باشد و در برخی موارد نیز مشاهده شده که بعضی از کشور ها جهت دادن اقامت نمره آیلتس 7و 8 نیز درخواست نموده اند.

اما برخ از موارد هستند که برای اخذ اقامت از طریق آنها آشنایی داشتن با مهارت های زبانی ضروری نخواهد بود و البته جهت انجام اعمال روزمره باید با آنها آشنایی داشته باشید.

از جمله این موارد می توان به اقامت کاریابی اشاره نمود. البته تمامی کشور ها و مشاغل اینگونه نخواهد بود و برای مشاغلی که نیازی به سخن گفتن با ارباب رجوع نخواهد بود می توانید بدون نیاز به مدرک زبانی اقدام به اخذ اقامت نمایید.

در حالت کلی نمی توان یک قانون جهانی برای این موضوع ذکر نمود و هر یک از کشور ها قوانین خاصی برای این موضوع وضع کرده اند که باید حتما به آنها توجه داشته باشید. بسیاری از کشورها جهت سنجش مهارت های زبانی یک آزمون از داوطلبان دریافت می نمایند که در این شرایط یکسان می توانند مهارت های زبانی همگان را مورد سنجش قرار دهند.

بسیاری این سوال را دارند که باید حتما مدرک آیلتس داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت: داشتن مدرک آیلتس حتما و ضروری نیست و در صورت داشتن سایر مدارک زبان انگلیسی، این مدارک با آیلتس مطابقت داده خواهند شد و باید حتما نمره شما از حد نصاب بالاتر بوده باشد. به همین دلیل باید گفت: داشتن مهارت های زبانی با اینکه برای تمامی انواع مهاجرت ضروری نمی باشد اما اطلاع داشتن از این دانش ها برای خود شما نیز مفید خواهد بود.

مخارج مهاجرت ایرانی ها به کشورهای مهاجرپذیر و ارزان یا کشورهای آسیایی و خاورمیانه به طور میانگین چقدر است؟

هزینه ها را می توان مهمترین موردی دانست که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در رابطه با هزینه های مهاجرت به کشور ها می توان گفت: هر یک از کشور ها ممکن است هزینه های متفاوتی با یکدیگر داشته باشند و نمی توان هزینه دقیقی برای اخذ اقامت آنها ذکر نمود اما در حالت کلی باید گفت: میزان هزینه های مورد نیاز جهت اخذ اقامت کشور های اروپایی بسیار بالاتر از هزینه کشور های همسایه و آسیایی خواهد بود و می توانید با کمترین هزینه اقامت کشور های همسایه ایران و بخصوص منطقه خاورمیانه را اخذ نمایید.

همانطور که اشاره شد کشور اسلواکی یکی از کشور هایی است که می توانید با کمترین هزینه اقامت آن را دریافت نمایید و در حالت کلی کشوری ارزان به شمار می رود و به همین دلیل بسیاری اسلواکی را به عنوان مقصد اقامتی خود انتخاب می نمایند.

علاوه بر اینکه میزان هزینه های قبل از مهاجرت را باید در نظر بگیرید باید حتما هزینه هایی را نیز در نظر داشته باشید که در طول اقامت خرج خواهند شد و به همین دلیل مخارج سفر به کشور مورد نظر را نیز باید بررسی نمایید و این مخارج می تواند از نظر اقامت و همچنین خورد و خوراک و مخارج کلی زندگی باشد.

در رابطه با این مورد می توان گفت:

کشور همسایه مانند ایران از نظر مخارج زندگی بسیار مناسب بوده و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است و بسیاری از مردم ایران تمایل به اخذ اقامت ترکیه دارند. گرفتن اقامت ترکیه کار دشواری نخواهد بود و در کنار هزینه های پایین این کشور بسیاری به دنبال اخذ اقامت آن هستند و در حالت کلی  جهت اجاره خانه یک خوابه در این کشور حدود 700 هزار تومان و خانه دو خوابه حدود 900 هزار تومان به صورت ماهیانه باید پرداخت نمایید.

جهت اخذ اقامت ترکیه نیز که به ازای دریافت کارت کیملیک می باشد باید مبلغی حدود 1000 لیر پرداخت نمایید.

البته باید بدانید که نوع مهاجرت نیز می تواند بر میزان هزینه ها تاثیر گذار بوده باشد . در این رابطه می توان گفت: در صورتی که اخذ اقامت سرمایه گذاری را انتخاب نموده اید در این صورت باید هزینه بخصوصی را نیز به سرمایه گذاری در کشور هدف خود اختصاص دهید.

مخارج مهاجرت به آمریکا و اقدامات مهم در راستای آن !

همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره شد آمریکا یکی از مقاصدی است که بسیاری از ایرانیان تمایل به اخذ اقامت آن دارند و به همین دلیل باید بدانید که این کشور از روش های مختلفی اقدام به پذیرش مهاجر می نماید و هر یک از این روش ها نیازمند پرداخت هزینه متفاوت بوده و باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید.

برخی از روش های اخذ اقامت آمریکا از طریق تخصص و برخی از طرق دیگر هستند که جهت اخذ اقامت آمریکا از طریق تخصص کاری، فرد متقاضی باید حتما شرایط ویژه ای داشته باشد و بتواند مورد رضایت مسئولین کارگزینی آمریکا قرار گیرد. روش های مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان بسیار دشوار تر شده و به همین دلیل کمتر کسی از ایران می تواند اقامت این کشور را دریافت نماید. ابتدا باید بدانید که هزینه های زندگی در آمریکا چه مقدار می باشد

و در این رابطه می توان گفت:

هزینه های زندگی در آمریکا برای یک فرد در طول یک ماه حدود 6500 دلار خواهد بود و در صورت پایین تر بودن درآمد از این مبلغ، شما در حالت فقر زندگی خواهید کرد. بروز بیماری می تواند مهمترین عاملی باشد که می تواند بیشترین هزینه ها را در بر داشته باشد چرا که هزینه های درمان و پزشکی در آمریکا بسیار بالا خواهد بود. در صورتی که نوع مهاجرت شما از نوع سرمایه گذاری بوده باشد در این صورت میزان هزینه ها و مخارج اخذ اقامت نیز بالاتر خواهد بود و باید هزینه های کلانی را جهت اخذ اقامت پرداخت نمایید.

قبل از هرگونه اقدامی نسبت به مهاجرت به آمریکا باید حتما تمامی شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت و همچنین میزان هزینه های زندگی در این کشور را مورد بررسی قرار داده و سپس تصمیم نهایی را بگیرید. باید مشخص نمایید که چه نوع اقامتی را در آمریکا خواهان هستید و می خواهید از چه خدماتی استفاده نمایید و جهت اخذ اقامت از طریق هر یک از روش ها باید اقدامات خاصی را انجام دهید.

برای مثال جهت گرفتن ویزای ازدواج و اخذ اقامت از این طریق تنها کافی است که مدرک ازدواج خود را به مراکز مربوطه ارائه نمایید و پس از بررسی های لازم ویزای نامزدی و یا ویزای ازدواج خود را تحویل بگیرید اما چنانچه مثلا روش تحصیلی را انتخاب نمودید در این صورت باید مدارک دیگری نیز به سازمان های مربوطه ارائه کنید که از جمله این مدارک می توان به: ترجمه تمامی مدارک، کپی از صفحات پاسپورت، فرستادن رزومه به زبان انگلیسی و … اشاره نمود.

مخارج مهاجرت به اروپا و اقدامات مهم در راستای آن !

منظور از اروپا بهترین منطقه ای است که برای زندگی مناسب خواهد بود و همگان آرزوی زندگی کردن در این قاره را دارند. در این رابطه می توان گفت: با اخذ اقامت یکی از کشور های اروپایی می توانید بدون داشتن ویزا سایر کشور های اروپایی را نیز مورد بازدید قرار داده و به هر مقدار از مرز خارج و به آن داخل شوید و به همین دلیل این قاره از اهمیت ویژه ای در میان مردم برخوردار می باشد.

باید بدانید که جهت اخذ اقامت یکی از کشور های اروپایی باید مراحلی را طی نمایید اما بهترین روش را می توان انتخاب کشوری دانست که کم هزینه ترین روش ها را جهت اخذ اقامت در نظر گرفته و بتوانید با کمترین هزینه و زمان اقامت این کشور را دریافت نموده و در عین حال به کل اروپا دسترسی داشته باشید.

اخذ اقامت اسلواکی را می توان بهترین انتخاب برای کسانی دانست که می خواهند با کمترین هزینه اقامت اروپا را به دست بیاورند و در این رابطه می توان گفت:

شرایط کشور اسلواکی جهت اخذ اقامت ساده تر از سایر کشور های اروپایی می باشد و به همین دلیل نیز می توانید به سادگی اقامت این کشور را دریافت نمایید.

محدودیت هایی که کشور اسلواکی در نظر گرفته در مقایسه با سایر محدودیت ها بسیار پایین تر از سایر کشور ها می باشد و همگان امکان اخذ آن را خواهند داشت. بی شک سرمایه گذاری در کشور های اروپایی مهمترین دلیلی است که می توانید اقامت یکی از کشور های اروپایی را از این طریق دریافت نمایید و کشور اسلواکی هیچگونه هزینه ای جهت سرمایه گذاری از شما دریافت نخواهد کرد و می توانید با ثبت شرکت در اسلواکی  اقامت این کشور را دریافت نمایید.

با ثبت شرکت در این کشور اجازه زندگی، کار، تحصیل و… در اسلواکی و تمامی کشور های اروپایی را خواهید داشت و اسلواکی را می توان ساده ترین دروازه ورود به اروپا دانست. البته این شرایط هر ساله صدق نخواهد کرد و طی سال 2019 وضعیت از این قرار بوده است. هزینه های مهاجرت را نیز می توان از جمله موارد قابل توجه دانست که در این رابطه می توان گفت: هزینه های سفر به اروپا و اخذ اقامت آن بسیار بالا خواهد بود و هزینه های زندگی در تک تک کشور های اروپایی قابل مقایسه با ایران نمی باشد و البته با پیدا کردن کار مناسب در اروپا می توانید از پس این هزینه ها برآیید.

مخارج مهاجرت به استرالیا و اقدامات مهم در راستای آن!

استرالیا نیز یکی دیگر از مقاصدی است که بسیاری از ایرانیان آن را جهت اقامت انتخاب می نماید و شرایط زندگی در این کشور نیز مساعد بوده و می توانید با آرامش خاطر به زندگی خود ادامه دهید. اما استرالیا از جمله کشور های مرفه و گران جهان به شمار می آید و جهت زندگی در آن بی شک باید هزینه های گزافی را پرداخت نمایید و زندگی کردن در این کشور با مشکلاتی همراه خواهد بود و باید بتوانید از پس این مشکلات برآیید. در حالت کلی می توان گفت:

مهاجرت به استرالیا برای کسانی توصیه می شود که بضاعت مالی بسیاری بالایی داشته باشند و بتوانند از پس هزینه های زندگی در استرالیا برآیند. شرایط اخذ اقامت استرالیا با سایر کشور ها متفاوت می باشد .

در همان ابتدای درخواست اخذ ویزا باید هزینه بررسی ویزا را پرداخت نمایید که این هزینه بستگی به شرایط سنی و نوع ویزا متفاوت خواهد بود و به صورت میانگین برای اخذ ویزای مهارت 2020 دلار برای افراد بالای 18 سال و 1015 دلار برای افراد زیر 18 سال باید پرداخت شود و جهت اخذ ویزای ازدواج این هزینه بالا تر خواهد بود، به گونه ای که برای افراد بالای 18 سال 3860 دلار و افراد زیر 18 سال 1935 دلار می باشد. تمامی دلار ها نیز بر حسب دلار استرالیا محاسبه خواهند شد.

چنانچه تمایل دارید از طریق کاریابی به استرالیا مهاجرت نمایید در این صورت باید حتما ارزیابی شغلی خود را در اختیار داشته باشید که جهت ارزیابی شغلی خود نیز باید هزینه ای حدود 500 الی 1000 دلار استرالیا پرداخت نمایید.

بی شک ترجمه کردن مدارک نیز هزینه هایی خواهد داشت و باید پرداخت شوند. اشخاصی که تمایل به اخذ اقامت سرمایه گذاری استرالیا داشته باشند باید حتما از اموال و دارایی های خود لیست حسابرسی شده کارشناسی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری داشته باشند که هزینه بررسی این دارایی ها نیز حدود 200 دلار استرالیا خواهد بود. هزینه های زندگی را می توان مهمترین موارد قابل توجه دانست که در این رابطه باید گفت:

هزینه های زندگی برای یک شخص در استرالیا به صورت معمولی حدود 2 هزار دلار استرالیا خواهد بود و این هزینه ها شامل تمامی هزینه های زندگی در این کشور می شود و در صورت اضافه شدن هر یک نفر حدود 1 هزار دلار بر هزینه های زندگی در استرالیا اضافه خواهد شد. ویزاهای کشور استرالیا را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که می توانید بر حسب نوع درخواست خود نوع ویزا و اقامت را تعیین نمایید.

مخارج مهاجرت به کانادا و اقدامات مهم در راستای آن !

مهاجرت به کانادا امروز مورد توجه بسیاری قرار گرفته و این کشور از جمله کشورهایی است که از جمله علایق ایرانیان به شمار می رود و هر فردی تمایل دارد که در این کشور زیبا اقامت داشته باشد. و قبل از هرگونه اقدامی باید با مخارج اخذ اقامت این کشور آشنا شوید. مخارج مهاجرت به کانادا را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود و به موارد مختلفی می توان نسبت داد که در این رابطه می توان گفت: قبل از ارائه اقامت ممکن است فرد متقاضی را جهت مصاحبه به کانادا فراخوانند که در این صورت باید به وسیله هواپیما به این کشور سفر نمایید. فرد باید در کشور ثالث جهت مصاحبه حضور یابد و هزینه آن بر عهده متقاضی خواهد بود.

این هزینه ها بستگی به نوع کشور واسطه متفاوت خواهد بود و نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. در صورت گرفتن وکیل مهاجرت باید مبلغی حدود 1 الی 5 هزار دلار پرداخت نمایید که این نوسان قیمت به دلیل نوع وکیل مهاجرت و میزان درخواست وی می باشد. هزینه های مهاجرت به کانادا را می توان به هزینه های قبل از سفر و هزینه های اقامت نسبت داد و البته هزینه هایی نیز از طرق دولت از شخص متقاضی دریافت می شود که باید حتما لحاظ شوند.

جهت ورود هر فردی به خاک کانادا باید حتما مبلغ 490 دلار جهت هر نوع از اقامت ها پرداخت شود.

چنانچه از طریق مهاجرت خویشاوندی اقدام به اخذ اقامت کانادا می نمایید در این صورت باید فرم اسپانسر شیپ از طرف خویشاوند خود داشته باشید که هر یک از این فرم ها 75 دلار می باشد و متقاضی اصلی باید مبلغ 475 دلار پرداخت نماید. چنانچه فرد متقاضی اصلی همسر فرد اسپانسر نبوده و سن وی کمتر از 22 سال باید مبلغ 75 دلار باید پرداخت نماید و در صورتی که اعضای خانواده متقاضی اصلی مهاجرت به کانادا سنش از 22 به بالا باشد هر نفر باید 550 دلار پرداخت نمایند. اعضای خانواده متقاضی اصلی مهاجرت به کانادا با سن کمتر از 22 سال و در صورتی که همسر متقاضی نباشد به ازای هر نفر باید 150 دلار پرداخت نمایند.

مهمترین موردی که جهت اخذ اقامت باید ثابت نمایید داشت بضاعت مالی می باشد که در این رابطه می توان گفت: باید به اثبات برسانید که مبلغ 10 هزار دلار به ازای یک نفر و مبلغ 23 هزار دلار به ازای یک خانواده پنج نفره داید. در حالت کلی هزینه های اخذ اقامت کانادا بالا خواهد بود و همگان امکان اخذ اقامت این کشور را نخواهند داشت.

مخارج مهاجرت به آفریقا و اقدامات مهم در راستای آن !

آفریقا یکی دیگر از مقاصد مهاجرتی ایرانیان می باشد که هر ساله شاهد مهاجرت خیل عظیمی از ایرانیان به آفریقا هستیم. آفریقا در مقایسه با کشور هایی مانند کانادا و استرالیا کم هزینه تر خواهد بود و می توانید با هزینه پایین اقامت آن را دریافت نماید اما پایین بودن هزینه های آن مانند هزینه های اخذ اقامت ترکیه نخواهد بود. آفریقای جنوبی سال های سال مستعمره انگلستان بوده و به همین دلیل آشنایی داشتن با زبان انگلیسی از جمله مواردی است که جهت اخذ اقامت این کشور مورد نیاز خواهد بود. نام آفریقا شاید برای بسیاری کشوری کم درآمد باشد اما اینگونه نیست و آفریقای جنوبی کشوری غنی و در سطح رفاه بالا می باشد و بهترین لحظات را می توانید در این کشور پشت سر بگذارید.

این کشور برای ایرانیان می تواند انتخابی بسیار مناسب باشد و هزینه های زندگی در آن حدود 20 درصد پایین تر از تهران خواهد بود و به همین دلیل می توان این کشور را به عنوان انتخابی مناسب جهت اقامت دانست. جهت اخذ اقامت آفریقا می توانید از تمامی راه ها اقدام نمایید و اخذ اقامت این کشور را نمی توان خیلی سخت در نظر گرفت.

اغلب ایرانیان مهاجرت سرمایه گذاری را برای اخذ اقامت آفریقا انتخاب می نمایند و سود دهی این کشور از نظر سرمایه گذاری مناسب خواهد بود.

میزان هزینه های زندگی، خورد و خوراک و پوشاک نیز در این کشور بسیار مناسب بوده و می توانید با کار کردن معمولی در آن زندگی خود را بگذرانید. توجه داشته باشید که جهت اخذ اقامت این کشور راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و پس از مراجعه به سفارتخانه آفریقا می توانید مناسب ترین راه را بستگی به شرایط خود انتخاب نمایید.

روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان
روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان

مهاجرت ایرانیان از طریق ازدواج !

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت کشور های خارجی را می توان مهاجرت از طریق ازدواج دانست که به همین روش می توانید به سادگی اقامت کشور مورد نظر خود را کسب نمایید. لازم به ذکر است که تمامی کشور های اروپایی و آسیایی از این طریق اقامت قبول می نمایند اما اخذ اقامت از طریق ازدواج به سادگی نخواهد بود و فرد متقاضی باید حتما شرایط خاصی داشته باشد تا بتواند از این طریق اقامت کشور مقصد را دریافت نماید.

از جمله مهمترین شرایط می توان به ازدواج کردن با فردی از کشور مقصد اشاره نمود که حتما باید تبعه این کشور و یا شهروند آن شناخته شود. در سال های اخیر ازدواج های سوری بسیاری به منظور اخذ اقامت انجام می شد و به همین دلیل حساسیت کشور ها جهت پذیرش از این طریق افزایش یافته و در هر صورت نمی توانید از طریق ویزای ازدواج اقامت دائم کشور مقصد را دریافت نمایید.

چنانچه فردی بخواهد اقامت کشوری را دریافت نماید در این صورت باید یک خویشاوند درجه یک در کشور مقصد داشته باشد و داشتن همسر می تواند ساده ترین روش جهت اسپانسر شدن باشد و اسپانسر باید حتما توانایی مالی جهت ساپورت کردن فرد را داشته باشد.

به دلیل جلوگیری از ازدواج های مصلحتی و صوری قانون جدید برای این نوع مهاجرت وضع شده و فرد متقاضی باید حتما اثبات نماید که حداقل 2 سال با همسرش در یک رابطه زناشویی زندگی کرده و از زندگی خود رضایت کامل داشته اند. این زندگی باید حتما به صورت قانونی ثبت شده باشد و زمانی که درخواست ثبت می شود حتما 2 سال از زندگی زوج گذشته باشد. همسر شخص در کشور مقصد باید ثابت نماید که توانایی برطرف کردن تمامی نیاز های خانواده را از هر نظر خواهد داشت و باید حتما مسکن مناسب برای زندگی داشته باشد.

از جمله مواردی که سبب خواهد شد مسئولین بررسی به شک بیفتند می توان به فاصله زیاد سنی بین دو زوج اشاره نمود که بی شک سبب خواهد شد که ریز بینانه به موضوع توجه داشته باشند. یکی دیگر از این موارد را می توان تفاوت داشتن زبانی بین دو زوج دانست و متفاوت بودن دین زوج ها نیز سبب سخت شدن مهاجرت از این روش خواهد شد.

چرا ایرانی ها علاقمند به متولد شدن فرزندشان در کشور دیگرند و این امر چگونه تحقق می یابد؟

یکی دیگر از راه هایی که از طریق آن می توانید اقامت کشور مقصد را دریافت نمایید متولد شدن فرزند در آن می باشد و از این رو بسیاری از ایرانیان علاقه به متولد کردن کودک خود در کشور های خارجی دارند تا بتوانند تابعیت کشور خارجی را برای فرزند خود دریافت نمایند. متولد کردن فرزند در کشور های خارجی مزایای بسیاری خواهد داشت که از جمله مهمترین مزیت های آن می توان به داشتن تابعیت آن کشور اشاره نمود که در پیروی از آن پرد و مادر فرزند نیز می توانند در آن کشور تابعیت دریافت نمایند.

پس از اینکه پدر و مادر بازنشسته شدند به راحتی می توانند تابعیت کشوری را دریافت نمایند که فرزند خود را در آن متولد نموده اند. البته تمامی کشور ها این قوانین را ندارند اما بسیاری از کشور های اروپایی پیرو این قوانین بوده و به همین دلیل بسیاری از ایرانیان تولد فرزندان خود را به کشور های خارجی اختصاص می دهند.

پیش از اینکه اقدام به این کار نمایید بهتر است با کشور هایی که امکان اخذ تابعیت از این روش را به شما می دهند آشنایی داشته باشید و از میان آنها اقدام به انتخاب نمایید.

با مشاورین  بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

روش-های-مهاجرت-برای-ایرانیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *