مهاجرت-از-ایران

دلایل مهاجرت-از-ایران؛ نقد و بررسی آمار مهاجران

چه جمعیتی از ایران به طور تقریبی علاقه مند به مهاجرت هستند؟

مهاجرت یکی از مواردی است که ایرانیان به آن علاقه بسیاری دارند و هر ساله شاهد مهاجرت خیل عظیمی از هموطنان به کشور های دیگر هستیم.

باید توجه داشته باشید که مهاجرت به کشور های خارجی نیازمند داشتن شرایط و امکانات خاصی خواهد بود که فرد متقاضی باید حتما این شرایط را داشته باشد تا بتواند از کشور خارج شده و به کشور دیگری وارد شود. 20 درصد از جمعیت کشور ایران به مهاجرت علاقه نشان می دهند و هر یک کشور های متفاوتی را به عنوان مقصد انتخاب می نمایند.

مهاجرت کردن را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از انواع آنها ویژگی های منحصر به خود را داشته و جهت انتخاب هر یک از آنها فرد باید شرایط ویژه ای داشته باشد تا بتواند کشور را به مقصد مورد نظر خود ترک نماید. جمعیتی که خواهان مهاجرت به کشور های خارجی از ایران هستند در مناطق مختلفی از کشور پخش شده اند و می توان گفت: از تمامی مناطق کشور می توانید افرادی را مشاهده نمایید که به این کار علاقه نشان می دهند.در

میزان مراجعه کنندگان به آژانس های مسافرتی می تواند بهترین موردی باشد که می تواند میزان درصد خواهان مهاجرت در ایران را برنامه ریزی نماید که در این رابطه می توان گفت:

حدود 20 درصد از مردم ایران پیگیر شرایط مهاجرت به کشور های خارجی هستند و این آمار دقیق از طریق مراجعه کنندگان به موسسات مهاجرتی گرفته شده است. مهاجرت به کشور های خارجی از راه های مختلفی صورت می پذیرد و هر شخصی باید متناسب با توانایی های خود و همچنین شرایطی که دارد باید نسبت به این کار اقدام نماید.

متاسفانه امکان مهاجرت در همه اوقات برای همگان وجود نخواهد داشت و جهت این کار باید فرد شرایط خاصی داشته باشد و با اینکه 20 درصد از مردم تمایل به مهاجرت دارند تنها 3 درصد از این افراد می توانند این کار را انجام دهند و همگان امکان این کار را نخواهند داشت. راهی شدن ایرانیان به دلایل مختلفی امکان پذیر می باشد و هر قشری بنا به دلایل ویژه ای این کار را انتخاب می نمایند.

در حالت کلی خانمها و آقایان از درصد برابری در رابطه با مهاجرت برخوردار هستند و اغلب کسانی که علاقه به مهاجرت دارند معمولا سنی بین 25 الی 40 سال دارند. و بیشترین پذیرش نیز در همین سنینی خواهد بود و افراد زیر این سنین و بالاتر از آن شانس انتخاب پایین تری خواهند داشت.

چرا ایرانیان به مهاجرت علاقه مند هستند؟

دلیل اینکه رفته رفته خیل عظیمی از ایرانیان تمایل به راهی شدن به کشورهای خارجی دارند را می توان به موارد مختلفی دسته بندی نمود و دلایل مختلفی می توان به این مورد اختصاص داد. آیا مشکلات اخیر کشور می تواند دلیلی بر افزایش آمار افراد علاقه مند به مهاجرت دانست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: آری یکی از دلایل افزایش مسافرین خارجی به قصد اخذ اقامت کشور هدف نامساعد بودن شرایط زندگی می باشد.

بی شک همگان سعی بر این دارند که زندگی بی عیب و نقص داشته و از تمامی امکانات کشور خود بتوانند به سادگی استفاده نمایند و برخی کمبود ها در ایران ممکن است سبب افزایش میزان مهاجرت به کشور های خارجی بوده باشد. بسیاری از ایرانیان به دلیل افزایش میزان درآمد خود مهاجرت را انتخاب می نمایند و تصور بر این دارند که با اخذ اقامت کشور مقصد خود می توانند بهترین سودآوری را داشته باشند و در بسیاری مواقع نیز موفق به کسب این افتخار شده اند.

نمی توان دلیل یکسانی برای مهاجرت به کشور های خارجی در نظر گرفت و هر یک از روش ها بی شک دلایل خاص خود را خواهند داشت.

برای مثال؛ اخذ اقامت تحصیلی به منظور تحصیل در این کشور می باشد و تنها دلیلی که فرد دانشگاه های کشور دیگری را انتخاب می نماید بالا بودن درجه کیفی تدریس و همچنین معتبر بودن مدرک مراکز علمی این مرکز می باشد. دلیل افزایش اقامت به دلیل سرمایه گذاری نیز بالا بودن میزان سوددهی این کشور ها می باشد و بی شک سرمایه گذاران حرفه ای تمامی جوانب را سنجیده و سپس اقدام خواهند نمود. در کشور های خارجی ثبات اقتصادی یکی از مواردی است که باید حتما رعایت شود و به همین دلیل یک تاجر می تواند میزان سود و زیان خود را در عرض چند دقیقه محاسبه نماید اما در ایران به دلیل نوسانات قیمت، تاجر تنها باید به فکر جلوگیری از این کار بوده باشد که در این صورت بی شک نخواهد توانست بهترین نتیجه را داشته باشد.

طبق بررسی های انجام شده، اغلب کسانی که اقامت کشور دیگری را دریافت نموده اند معمولا به افتخار های بالایی دست یافته اند و به یکی از مشاغل حرفه ای و مدیریتی نائل آمده اند. کار کردن در برخی کشور های خارجی نیز دارای شرایط مساعدی می باشد که این امر خود دلیلی بر افزایش میزان تمایل به سفر شده است.

یکی دیگر از دلایل سفر را می تواند مساعد بودن شرایط کار و درآمد و همچنین زندگی در کشور های خارجی دانست که می تواند بهترین اتفاقات را برای خانواده ها رقم بزند.

ایرانیان در چه قشر و تخصص هایی بیشتر به مهاجرت علاقه مندند؟

قشر هایی که به مهاجرت علاقه نشان می دهند را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این قشر ها دلیل خاصی برای مهاجرت دارند. قشر اصلی علاقه مند را می توان به دانشجویان نسبت داد و بسیاری به دلیل شرایط تحصیلی مساعد در کشور های خارجی، به این کشور را روانه می شوند. لازم به ذکر است که کشور های متعددی وجود دارند که از نظر تحصیل برای ایرانیان بسیار مساعد خواهند بود و البته جهت اخذ اقامت تحصیلی هر یک از کشور های خارجی، فرد متقاضی باید حتما شرایط ویژه ای داشته باشد. امکان دیده شدن از جنبه تحصیل در ایران به حداقل رسیده و تحریم هایی که علیه ایران انجام شده سبب به حداقل رسیدن شرایط مطلوب تحصیلی در ایران شده است و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان به فکر مهاجرت به کشور های خارجی می افتند.

قشر دیگر را می توان سرمایه گذارانی دانست که به قصد افزایش میزان سرمایه و درآمد خود اقدام به سفر می نمایند. این افراد معمولا کشور هایی را انتخاب می نمایند که شرایط اقتصادی مطلوبی داشته و سرمایه گذاری در آنها سود تضمینی داشته باشد و به همین دلیل قضر دیگر علاقه مند به مهاجرت را می توان سرمایه گذاران و تاجران دانست.

یافتن کار را می توان مهمترین دلیل مهاجرت به خارج دانست،

به دلیل شرایط نامساعد ایران برای ایجاد شغل، بسیاری به دنبال راه هایی هستند که از طریق اخذ اقامت کشور های خارجی بتوانند در این کشور کسب و کاری پیدا کرده و مشغول به کسب درآمد باشند و به همین دلیل خیل عظیمی از قشر جوان جامعه ایران تمایل به اخذ اقامت کشور های خارجی دارند. اخذ اقامت این کشور ها می تواند از جنبه های کاری مختلفی امکان پذیر باشد و هر شخصی می تواند متناسب با توانایی ها و تخصص کاری خود اقدام به اخذ اقامت نماید.

خانواده ها نیز از دیگر دسته هایی هستند که تمایل به مهاجرت نشان می دهند. بسیاری از خانواده ها به دلیل نگرانی از بابت آینده کاری فرزندان و زندگی آنها تن به اخذ اقامت کشور های خارجی می دهند، البته شرایط زندگی کردن در ایران به هیچ وجه بحرانی نیست اما به دلیل اینکه این خانواده ها می خواهند که فرزندشان زندگی بدون استرسی داشته باشند اقدام به انتخاب این روش می نمایند. امید به زندگی در ایران در حال حاضر به حداقل خود رسیده و به همین دلیل بسیاری تمایل به خروج از این کشور را دارند اما زندگی کردن در هر کشوری مشکلات خاص خود را خواهد داشت و اما امید به زندگی عاملی است که به انسان امید و شور خواهد داد.

مهاجرت-از-ایران
مهاجرت-از-ایران

آمار مهاجران ایرانی به کدام کشورها بیشتر است؟

بی شک فردی که تصمیم به خروج از کشور خود گرفته است مقصدی را انتخاب خواهد کرد که از هر نظر مناسب بوده و بتواند زندگی آرام را در آن تجربه نماید و به همین دلیل انتخاب های متفاوتی را می توان پیش روی ایرانیان مشاهده نمود. بیشترین محبوبیت از نظر مهاجران را کشور های آمریکا و کانادا در کل جهان به خود اختصاص داده اند و بسیاری از ایرانیان نیز این کشور ها را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند اما اخذ اقامت این کشور ها چندان هم ساده نخواهد بود و فرد به جهت اخذ اقامت این دو کشور باید راه های مختلفی را طی نماید. بیشترین مهاجران ایرانی آمریکا را به عنوان مقصد انتخاب می نمایند و در میان مهاجران آمریکایی بخش اعظمی از تعداد مهاجران را ایرانیان تشکیل می دهند.

در ادامه به برخی از کشور هایی که بیشترین مهاجران ایرانی را به خود اختصاص داده اند اشاره نموده ایم:

مهاجرت به آمریکا

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد بسیاری از مهاجران، آمریکا را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند و دلیل این امر بالا بودن امکانات مورد نیاز و شرایط مطلوب زندگی می باشد. حدود 1 میلیون نفر از ایرانیان تاکنون توانسته اند اقامت آمریکا را دریافت نمایند و البته روند اخذ اقامت این کشور برای ایرانیان روند نزولی چشمگیری داشته و دلیل این امر سخت شدن اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان می باشد. در حال حاضر تنها کسانی امکان اخذ اقامت آمریکا را خواهند داشت که یا شرایط علمی بسیار بالایی داشته و یا از نظر مالی در حد فوق العاده ای قرار گرفته باشند. شهر های آمریکایی که بیشترین مهاجران را به ترتیب در خود جای داده اند از قرار زیر خواهند بود:

کالیفرنیا، لس آنجلس، نیویورک، تگزاس، ویرجینیا

دانشجویانی که از طرف ایران به این کشور فرستاده شده اند در دانشگاه های آمریکا حضور پررنگی داشته و از جمله بهترین ها به شمار می روند.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه در رده دوم تعداد مهاجران ایرانی قرار گرفته و خیل عظیمی از ایرانیان ترکیه را جهت مهاجرت انتخاب می نمایند. مهاجرت کردن به کشور هایی نظیر آمریکا و کانادا به دلیل شرایط تحریم های اعمال شده بسیار دشوار تر شده و به سختی امکان مهاجرت برای ایرانیان امکان پذیر خواهد بود و به همین دلیل بسیاری در پی راه هایی هستند که بتوانند ساده تر اقدام به مهاجرت نمایند و در همین راستا انتخاب های مختلفی پیش رو خواهید داشت و می توانید کشور های متفاوتی را انتخاب نمایید. ترکیه یکی از کشور هایی است که به راحتی می توانید اقامت آن را دریافت نمایید.

پس از اینکه اقامت ترکیه را دریافت نمودید پس از 3 الی 8 سال اقامت در این کشور می توانید به کشور دیگری مهاجرت نمایید که این روش ساده تر از مهاجرت به کشور های اروپایی به صورت مستقیم از ایران خواهد بود. بسیاری از اشخاصی که به دلیل مهاجرت به کشور های اروپایی اقدام به اخذ اقامت ترکیه نموده اند در طول اقامت خود در ترکیه از این کشور رضایت داشته اند و به همین دلیل در این کشور به کار و زندگی پرداخته اند. ایران رتبه دوم را در میان مهاجران ترکیه به خود اختصاص داده و بیش از 500 هزار ایرانی در این کشور زندگی می کنند.

اخذ اقامت ترکیه دلایلی مختلفی دارد و همسایگی این کشور و دلایل شباهت فرهنگی به همراه هزینه های پایین تر نسبت به سایر کشور های اروپایی سبب محبوبیت بالای این کشور از میان سایر کشور های اروپایی شده است. پس از گذشت سال 2017 شرایط اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان ساده تر شده و می توانید به راحتی اقامت این کشور را دریافت نمایید. بیشترین درخواست ایرانیان جهت اقامت را شهر های آنکارا، استانبول و ازمیر به خود اختصاص داده اند.

مهاجرت به امارات

امارات سومین رتبه را در میان تعداد مهاجران ایرانی به خود اختصاص داده و و به دلیل همسایگی با ایران بسیاری این کشور را به عنوان مقصد انتخاب می نمایند.بسیاری از ایرانیان امارات را به عنوان مقصد سرمایه گذاری خود انتخاب نموده اند و به همین دلیل ایرانیان بخشی از اقتصاد این کشور را تامین می نمایند. بسیاری از خانواده های ایرانی اقامت امارات را دارند و دلیل این امر مناسب بودن شرایط زندگی در این کشور می باشد. در ابتدا بسیاری از ایرانیان سرمایه گذاری در امارات را انتخاب نمودند و اما به دلیل اینکه کلاهبرداری هایی در این کشور انجام شد میزان سرمایه گذاران ایرانی به حداقل رسید. البته میزان مهاجران امارات طی سال های اخیر کاهش یافته است. میزان افرادی که در امارات اقامت دارند کمتر از 500 هزار نفر تخمین زده شده اند.

مهاجرت-از-ایران
مهاجرت-از-ایران

مهاجرت به کانادا

چهارمین مقصدی که خیل عظیمی از ایرانیان تمایل به مهاجرت به آن ار دارند کانادا می باشد که این کشور در میان سایر کشور ها از اهمیت ویژه گردشگری همراه می باشد. شرایط اخذ اقامت کانادا روز به روز در حال دشوار شدن می باشد و به همین دلیل افراد کمتری می توانند اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایند. لازم به ذکر است که تنها حدود 163 هزار نفر ایرانی در این کشور اقامت دارند. این کشور در رده چهارم کشور هایی قرار گرفته که بیشترین مهاجران ایرانی را در خود جای داده است.

مهاجرت به آلمان     

آلمان یکی دیگر از کشور هایی است که به عنوان مقصد بسیاری از مهاجران ایرانی شناخته شده و از نظر رتبه بندی در رتبه پنجم قرار گرفته است. این کشور شرایط اقتصادی مناسبی دارد اما در همه حال مردم باید به سختی کار کنند تا بتوانند نیازهای زندگی خود را برطرف کنند. جمعیت جوان آلمان در گذشته رو به کاهش گذاشته بود و به همین دلیل مسئولین، شرایط اقامت آلمان را ساده تر نمودند و از این رو میزان مهاجران این کشور هر ساله رو به افزایش می باشد. بیش از 120 هزار نفر ایرانی در آلمان زندگی می کنند که هر یک از آنها مشغول به انجام دادن کار خاصی هستند. بیشترین ایرانیان آلمان در شهر هامبورگ آن اقامت دارند.

کشور های ذکر شده تنها بخشی از کشور هایی هستند که بیشترین ایرانیان را در خود جای داده اند و کشور های بسیاری در این جهان ایرانیان را در خود جای داده اند.

اگر قصد مهاجرت داریم برچه اساسی کشور مقصد را انتخاب کنیم؟

موارد مختلفی در تعیین مقصد مهاجرت دخیل خواهند بود و جهت انتخاب کشور هدف باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. از جمله موارد قابل توجه می توان به شرایط اقتصادی کشور مقصد اشاره نمود چرا که شرایط اقتصادی کشور هدف باید به گونه باشد که بتوانید به سادگی در آن به زندگی خود ادامه دهید. بی شک کشوری برای مهاجرت مناسب خواهد بود که شرایط زندگی در آن مناسب تر از ایران باشد و به همین دلیل باید قبل از سفر حتما شرایط اقتصادی را مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر اینکه کشور هدف باید شرایط اقتصادی مناسبی داشته باشد حتما باید نسبت به فراهم کردن کار برای خود اقدام نمایید.

در برخی از کشورها پیدا کردن کار ساده خواهد بود اما در برخی دیگر ممکن است جهت پیدا کردن کار با مشکلاتی مواجه شوید که در این صورت مشکلات بسیاری گریبان گیر شما خواهند شد. البته شرایط کشور هدف بستگی به نوع مهاجرت شما خواهد داشت. برای مثال: چنانچه از طریق تحصیل قصد مهاجرت داشته باشید در این صورت باید شرایط تحصیل را در کشور هدف مورد بررسی قرار دهید و بررسی نمایید که چه مقدار هزینه جهت تحصیل در کشور هدف مورد نیاز خواهد بود و آیا در حین تحصیل امکان کار کردن برایتان وجود خواهد داشت و از چه خدماتی می توانید بهره مند شوید؟ داشتن خانه و یا هزینه اجاره آن از دیگر مواردی است که قبل از انتخاب کشور باید به آن توجه داشته باشید

. چنانچه جهت سرمایه گذاری قصد خروج از کشور داشته باشید در این صورت باید حتما بررسی کنید که شرایط سرمایه گذاری در کشور هدف چگونه است ؟

با چه میزان سرمایه می توانید اقامت کشور را دریافت نمایید؟

مهمترین موردی که باید حتما به آن توجه داشته باشید نداشتن تبعیض می باشد. به گونه ای که باید بدانید آیا در کشور مقصد با مهاجران همانند شهروندان برخورد می شود و یا مردم دیدگاه بدی نسبت به مهاجران دارند که اصلی ترین موردی خواهد بود که می تواند سبب انتخاب و یا عدم انتخاب مقصد شود.

امید به زندگی داشتن از جمله مواردی است که می تواند شما را در انتخابی مقصد یاری رساند، کشوری که انتخاب می نمایید چنانچه به سکنه خود امید به زندگی دهد انتخابی مناسب جهت مهاجرت خواهد بود و با انتخاب این کشور به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد. ارائه دادن خدمات به مهاجران نیز از دیگر موارد حائز اهمیت می باشد و پس از بررسی اجمالی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

کدام کشور آسان تر و سریعتر مهاجران ایرانی را می پذیرد؟

بسیاری این سوال را دارند که چه کشوری بهترین و راحت ترین شرایط را جهت مهاجرت برای ایرانیان فراهم نموده است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: هر یک از کشورها سالیانه قوانین مهاجرتی خود را تغییر می دهند و به همین دلیل برای هر سال می توان کشور مختلفی را جهت اخذ اقامت ساده تر معرفی نمود. در حال حاضر اخذ اقامت ترکیه ساده ترین روش مهاجرت برای ایرانیان می باشد. در سالیان اخیر اسلواکی ارزانترین روش برای اخذ اقامت کشور های اروپایی به حساب می آمد اما در سالیان اخیر به دلیل شکراب شدن میانه اروپا با ایران مهاجرت به این کشور نیز با مشکلاتی همراه می باشد و به همین دلیل کشور های همسایه ایران و به ویژه ترکیه آسان ترین روش مهاجرت را خواهند داشت.

البته کشور ترکیه ساده تر از بسیاری از کشور ها برای غیر ایرانیان نیز اقامت می دهد.

همانطور که میدانید جهت سفر به ترکیه برای ایرانیان نیازی به اخذ ویزا نخواهد بود و ساده تر می توانید این کشور را هدف قرار دهید. در ابتدا بهتر است به صورت توریستی به این کشور سفر کرده و پس از اطمینان داشتن از شرایط مطلوب زندگی در این کشور آن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایید.

آموختن زبان ترکی استانبولی دشوار ترین موردی است که در اخذ اقامت ترکیه با آن مواجه خواهید شد و باید حتما قبل از اخذ اقامت این کشور با این زبان آشنایی داشته باشید و تا حد برطرف کردن نیاز های خود توانایی سخن گفتن به این زبان را داشته باشید.

البته زبان های فارسی و انگلیسی نیز برای بسیاری از مردم ترکیه قابل فهم می باشد اما توانایی سخن گفتن به زبان ترکی استانبولی برقراری ارتباط با مردم این دیار را ساده تر خواهد کرد. مهاجرت به ترکیه مزایای دیگری نیز خواهد داشت که از جمله مهمترین آنها می توان به پایین بودن هزینه های زندگی اشاره نمود که به همین دلیل می توانید بهترین نوع اقامت را در این کشور تجربه نمایید.

همچنین رفت و آمد به ترکیه به دلیل همسایگی با ایران ساده تر بوده و می توانید به راحتی و در هر زمانی به ایران سفر نمایید. پس از ترکیه نیز کشور برزیل ساده ترین روش جهت مهاجرت خواهد بود و می توانید به راحتی اقامت برزیل را اخذ نمایید اما باید بدانید که کشور برزیل به دلیل بالا بودن آمار دزدی با مشکلاتی برای مهاجرین همراه خواهد بود.

مهاجرت-از-ایران
مهاجرت-از-ایران

تحصیل و کاریابی ایرانیان در کدام کشور به راحتی امکان پذیر است ؟

بسیاری به دنبال راه هایی هستند که بتوانند به سادگی اقامت کشور مقصد را اخذ نمایند. بسیاری از افراد تمایل دارند که از طریق تحصیل اقامت کشور را اخذ نمایند و ساده ترین روش های مهاجرت تحصیلی را می توان کشور هایی دانست که در همسایگی ایران قرار گرفته اند. کشور های اروپایی بی شک شرایط تحصیلی مناسب تری نسبت به سایر کشور ها دارند اما باید بدانید که اخذ اقامت تحصیلی کشور های اروپایی دشواری های بسیاری خواهد داشت و باید حتما نخبه باشید که بتوانید اقامت این کشور ها را از جنبه تحصیل دریافت نمایید. راحت ترین روش مهاجرت تحصیلی و راحت ترین مقصد تحصیلی را می توان کشور ترکیه دانست.

ساده بودن اخذ اقامت تحصیلی ترکیه نشان دهنده پایین بودن کیفیت دانشگاه های ترکیه نخواهد بود و دانشگاه های ترکیه از محبوبیت خاصی در میان مردم برخوردار هستند و رتبه علمی آنها نیز بالا خواهد بود. جهت تحصیل در ترکیه نیز نیازمند داشتن شرایط خاصی خواهید بود و نمی توان اخذ اقامت تحصیلی ترکیه را برای همگان میسر دانست. جهت اخذ اقامت ترکیه باید حتما شرایط تحصیلی مطلوبی داشته باشید تا اجازه ورود به دانشگاه های ترکیه به شما داده شود.

کاریابی

کاریابی یکی دیگر از روش های مهاجرت می باشد که هر یک از کشور ها جهت کاریابی شرایط ویژه ای خواهند داشت. جهت کاریابی کشور ها نیاز به یک دعوتنامه کاری از کشور های خارجی خواهید داشت که بی شک ارتباط برقرار نمودن با کارفرمایان خارجی و به ویژه کارفرمایان اروپایی با مشکلاتی همراه خواهد بود. کشور های خارجی و هر کشوری ابتدا تمایل دارد که از نیروی کار بومی استفاده نماید و به همین دلیل امکان اخذ اقامت از این طریق در حالت کلی ساده نخواهد بود و حتما باید نیروی متخصص بوده باشید تا بتوانید اقامت یک کشور را دریافت نمایید. جهت کاریابی کشور های اروپایی بی شک موانع بسیاری پیش رو خواهید داشت و بهتر است بگوییم اخذ اقامت کشور های اروپایی از این طریق غیر ممکن خواهد بود.

به همین دلیل کشور های آسیایی و به ویژه کشور های همسایه ایران ساده ترین مقاصد جهت اخذ اقامت کاریابی خواهند بود. کشور امارات از نظر کاریابی ساده تر از سایر کشور های همسایه ایران نیروی کار می پذیرد و این امر به دلیل بالا بودن امکانات شغلی در این کشور و نیاز به نیروی کار تازه نفس می باشد. البته کشور هایی مانند ترکیه و عراق نیز نیروی کار بسیاری از ایران جذب نموده اند.

مهاجرت-از-ایران
مهاجرت-از-ایران

باید توجه داشته باشید که داشتن تخصص کاری می تواند مهمترین معیار در انتخاب شما بوده باشد و در صورت داشتن تخصص می توانید به سادگی اقامت کشور مقصد را دریافت نمایید.

از لحاظ فرهنگ و رسوم و قوانین،کدام کشور با ایران مشابه و سازگارتر است ؟

بی شک انتخاب کشوری که از نظر آداب و رسوم به ایران نزدیک بوده باشد می تواند بهترین مقصد برای اخذ اقامت باشد چرا که می توانید مانند کشور مادری خود در این کشور اقامت داشته باشید. بخصوص فرهنگ مردم می تواند اصلی ترین مورد تاثیر گذار بر انتخاب کشور هدف باشد که در این رابطه می توان گفت: کشور ترکیه مناسب ترین انتخاب از این نظر خواهد بود و می توانید به سادگی نیز اقامت این کشور را دریافت نمایید. بی شک اخذ اقامت ترکیه سبب خواهد شد که بتواند مانند ایران در این کشور اقامت داشته باشید.

آداب و رسوم مردم ترکیه به ایران بسیار نزدیک بوده و احساس غریبگی در این کشور نخواهید داشت و می توانید به راحتی در آن اقامت داشته باشید. قوانین برخی از کشور های اروپایی برای ایرانیان نا آشنا می باشد و قوانین خاصی حتی در نحوه حرکت کردن در کنار خیابان برای مردم وضع شده و به همین دلیل زندگی کردن در آنها با مشکلاتی همراه خواهد بود و اما اقامت در ترکیه می تواند بهترین انتخاب برای ایرانیان باشد. فرهنگ مردم ترکیه بسیار مشابه ایران بوده و می توانید دقیقا همانند کشور خود در این کشور رفتار نمایید. البته بی شک هر کشوری متناسب با موقعیت جغرافیایی و آداب و رسومی که دارد قوانین مختلفی نیز خواهد داشت اما در کشور ترکیه هیچگونه احساس غریبگی نخواهید داشت و بهترین لحظات را می توانید در این کشور سپری نمایید.

کشور های همسایه ایران البته از نظر آداب و رسوم نزدیک به ایران هستند

برای مثال کشورهای آذربایجان و عراق از فرهنگ و آداب و رسوم نزدیک به ایران برخوردار هستند اما با در نظر گرفتن سایر موارد ترکیه بهترین انتخاب برای مهاجرت ایرانیان خواهد بود. در کشور ترکیه مساجدی برای مسلمانان در نظر گرفته شده و بسیاری از مردم مسلمان ترکیه در این مساجد مشغول عبادت می شوند و این امر نشان دهنده نزدیک بودن شرایط زندگی و آداب و رسوم مردم ترکیه به ایران می باشد. در کشور ترکیه مانند ایران سال نو برای ایرانیان برگزار می شود که به همین دلیل می توانید تمامی رسوم ایران را در این کشور شاهد باشید و از آن لذت ببرید.

تنها تفاوت فرهنگی ایران با ترکیه را می توان در نحوه پوشش دانست و البته نحوه پوشش در ترکیه ایچگونه اجباری نخواهد داشت و می توانید متناسب با خواسته خود حجاب خود را رعایت نمایید. قوانین این کشور با اینکه همانند ایران سختگیرانه نیست اما به قوانین اساسی ایران شباهت بسیاری دارد.

روش های مهاجرت برای ایرانیان چیست ؟

روش های مهاجرت برای ایرانیان را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این روش ها نیازمند داشت شرایط خاصی خواهد بود. ایرانیان می توانند از طریق تمامی روش های مهاجرت از کشور خود خارج شوند اما باید بدانید که مهاجرت به کشور های اروپایی از کشور ایران با مشکلات بسیاری همراه خواهد بود اما این امر دلیلی بر غیر ممکن بودن این نوع مهاجرت نخواهد بود و افراد متخصص می توانند هر کشوری را هدف مهاجرت خود قرار دهند.

با مشاورین  بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

مهاجرت-از-ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *